• RAMOWY ROZKŁAD DNIA

• DZIECI STARSZE

6.30-8.00 Schodzenie się dzieci do przedszkola. Zajęcia opiekuńcze. Kontakty indywidualne. Zabawy dowolne wg inwencji dzieci-stwarzanie sytuacji zabawowych służacych realizacji pomysłów dzieci. Praca indywidualna o charakterze wyrównawczo-stymulującym.

8.00-8.30 Poranne ćwiczneia gimnastyczne, zabawy ruchowe, rytmiczne, zabawy integrujące grupę. Rozmowy kierowane na tematy zgodne z zainteresowaniami dzieci.

9.15-10.30 Zajęcia edukacyjne organizowanie w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego -realizacja zadań edukacyjnych. Organizowanie zabaw twórczych, ruchowych, stymulujących rozwój dzieci.

10.30-11.30 Czynności samoobsługowe przed wyjściem na spacer. Spacery, obserwacja środowisk przyrodniczych i społecznych. Zabawy dowolne na świeżym powietrzu, zabawy samodzielne i zabawy ruchowe na placu przedszkolnym, na boisku, w salach.

11.30-11.45 Przygotowanie do obiadu. Czynności higieniczno-porządkowe i samoobsługowe oraz opiekuńcze w łazience. CZynności porządkowe. Pełnienie dyżurów- nauka nakrywania do stołu.

11.45-12.15 Obiad, doskonalenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku. Kulturalne zachowanie się przy stole, dbałość o zdrowie.

12.15-12.45 Relaks , odpoczynek dzieci, słuchanie i czytanie bajek, muzyki relaksacyjnej-wyciszenie.

12.45-14.00 Samodzielna zabawa dzieci-podejmowanie różnorodnych form działań przy niewielkim udziale nauczyciela. Ćwiczenia utrwalające wiadomości z zajęć edukacyjnych, przygotowujące do nabycia umiejętności szkolnych. Spacer , obserwacje zjawisk przyrodniczych , zabawy na placu zabaw. Zajęcia dodatkowe.

14.00-14.30 Czynności higieniczno-porządkowe. Podwieczorek,czynności samoobsługowe. Kultura spożywania posiłków.

14.30-16.00 Zabawy samodzielne dzieci przy niewielkim udziale nauczyciela. Zabawy rytmiczne, zabawy ze śpiewem, gry i zabawy dydaktyczne. Praca indywidualna z dziećmi. Zabawy ruchowe w świeżym powietrzu.

16.00-16.30 Zabawy dowolne wg zainteresowań dzieci. Rozchodzenie się dzieci do domów.

DZIECI MŁODSZE

8.00-8.30 Poranne zabawy ruchowe, rytmiczne, zabawy integrujące grupę. Rozmowy kierowane na tematy zgodne z zainteresowaniami dzieci.

8.30-9.15 Zabiegi higieniczne. Czynności samoobsługowe w łazience. Śniadanie-doskonalenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku, kształtowanie dbałości o zdrowie. Samodzielna zabawa przy niewielkim udziale nauczyciela.

9.15-10.00 Zajęcia edukacyjne organizowanie w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego -realizacja zadań edukacyjnych. Organizowanie zabaw twórczych, ruchowych, stymulujących rozwój dzieci.

10.00-11.30 Czynności samoobsługowe przed wyjściem na spacer. Spacery, obserwacja środowisk przyrodniczych i społecznych. Zabawy dowolne na świeżym powietrzu, zabawy samodzielne i zabawy ruchowe na placu przedszkolnym, na boisku, w salach.

12.15-14.00 Relaks , odpoczynek dzieci, słuchanie i czytanie bajek, muzyki relaksacyjnej-wyciszenie. Leżakowanie. Zajęcia dodatkowe.

14.00-14.30 Czynności higieniczno-porządkowe. Podwieczorek, czynności samoobsługowe. Kultura spożywania posiłków.

14.30-16.00 Zabawy samodzielne dzieci przy niewielkim udziele nauczyciela. Zabawy rytmiczne, zabawy zabawy ze śpiewem. Praca indywidualna z dziećmi. Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu.

• Przedszkole Samorządowe nr 3 w Miechowie
      • (41) 38 313 01 Nr awar. Dyrektor Przedszkola 505912615